Яр Чаллыда онкология белән авыручылар өчен пациент мәктәбе узачак

2018 елның 23 мае, чәршәмбе

24 майда Яр Чаллы шәһәрендә «Икенче сулыш» дигән онкология белән авыручыларга һәм аларның якыннарына булышлык үзәгендә «Пациент мәктәбе» узачак.

Чара «Яман шешне җиңәчәкбез» иҗтимагый оешмасы белән берлектә Республика клиник онкологик диспансеры, Яр Чаллы шәһ.  Ашыгыч медицина ярдәме хастаханәсе тарафыннан оештырылды. Мәктәпнең максаты – пациентларга, аларның туганнарына һәм якыннарына әйдәп баручы табиблар –онкологлардан, югары квалификацияле психологлардан һәм юристлардан  авыру турында объектив мәгълүматны бирергә.

Республика клиник онкология диспансерының яр чаллы филиалының клиник психологы Наталья Гыйләҗева онкологик пациентларда авыртулар вакытында психологик үзкөйләнү турында сөйләячәк.

Лекцияләр тәмамланганнан соң «Пациентлар мәктәбе» катнашучылары белгечләргә сораулар бирә һәм аерым очраклар буенча  тәкъдимнәр ала алачаклар. Чара онкологик пациентлар һәм аларның туганнары өчен үткәрелә. «Пациентлар мәктәбе» катнашучылары белгечләргә сораулар бирә һәм аерым очраклар буенча  тәкъдимнәр ала алачаклар. Чара онкологик пациентлар һәм аларның туганнары өчен үткәрелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: