Казанда хезмәт коллективлары өчен ВИЧ-йогышына аноним тест узу дәвам итә

2018 елның 11 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Кулланучылар хокукларын һәм кеше иминлеген яклау өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәт Идарәсе белән берлектә Республика СПИД үзәге «Казан компрессор машиналары төзелеше заводы» ААҖ хезмәт коллективы өчен ВИЧ-йогышына аноним экспресс-тест үткәрделәр. Белгечләр зарарлануның профилактикасы һәм куркынычлары турында сөйләделәр һәм тыңлаучылардан булган сорауларга җавап бирделәр. Теләүчеләр ВИЧ-йогышына түләүсез аноним экспресс-тест уздылар. Акция кысаларында үзләренең ВИЧ-статусын 43 кеше белде.

Исегезгә төшерәбез, шулай ук Казан шәһәре яшәүчеләренең һәм кунакларының, Ачык ишекләр көннәре кысаларында Республика СПИД үзәгендә эш көннәрендә 12.00 сәгатьтән башлап 15.00 сәгатькә кадәр Казан шәһ., Н. Ершов ур., 65 адресы буенча түләүсез аноним тест узып, 15 минут эчендә үзләренең ВИЧ-статусын белергә мөмкинлекләре бар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: