Арча районында элегрәк агуланган яшүсмерләрне хастаханәдән чыгарганнар

2018 елның 8 октябре, дүшәмбе

Ингаляцион агуланудан зыян күргән барлык яшүсмерләр дә Арча үзәк район хастаханәсеннән чыгарылганнар. Исегезгә төшерәбез, 2018 елның 5 октябрендә Арча педагогика көллиятендә укучыларның билгесез матдәләр белән күпләп агулануы турында хәбәр керде. Көчсезлеккә һәм баш әйләнүенә зарлану белән 18 кеше Арча ҮРХнә кабул ителгән иде. Бу хәл аркасында Арчага Татарстан Сәламәтлек саклау министрлыгының баш штаттан тыш белгече токсикологы Алия Насыйбуллина килде. Кызларны карап тикшергәннән соң ул барлык ятучыларның хәле тотрыклы, канәгатьләнерлеккә якын, тормыш куркынычы юк, дип белдерде. Ситуация Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының баш штаттан тыш белгеченә токсикологына җиткерелде.  Аның белән бергә агулануның сәбәбе токсико-аллергик реакция булуы ачыкланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: