Ингушетиядә Бөтенроссия баш табибларның конференциясе

2019 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

Магасада, Ингушетия Республикасы башкаласында Россия Балалар хастаханәләре ассоциациясенең Бөтенроссия конференциясе үз эшен башлап җибәрде, анда Россиянең 40 регионыннан өлкә, край, республика, округ Балалар хастаханәләре җитәкчеләре катнаша.

Бөтенроссия конференциясен Ингушетия Республикасы башлыгы Юныс-Бәк Евкуров һәм Ингушетия Республикасының сәламәтлек саклау министры Зарема Льянова ачтылар.

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Балалар республика клиник хастаханәсен баш табиб урынбасары, республиканың баш педиатры Светлана Сенек һәм баш табиб урынбасары Альмира Мостафаева тәкъдим итәләр. Конференциядә Татарстан Республикасында балаларга паллиатив ярдәм оештыру турында доклад тәкъдим ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: