Профессиональлек һәм шәфкать аша тормыш сыйфатына: Әлмәттә паллиатив ярдәмне һәркем алырлык булуы турында фикер алыштылар

2019 елның 15 ноябре, җомга

Әлмәттә Россия паллиатив медицинасының иң яхшы экспертлары катнашында «Паллиатив ярдәм. Профессиональлек һәм шәфкать аша тормыш сыйфатына» дигән Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе узды. Оештыручылар – ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы, Республика клиник онкология диспансеры, Казан дәүләт медицина университеты, социаль партнер – «Татнефть» Хәйрия фонды.

Конференция кысаларында паллиатив ярдәмне һәркем алырлык булуын арттыруга, медицина һәм социаль хезмәткәрләр арасында паллиатив медицина ярдәме мәсьәләләрендә хәзерләүгә һәм мәгълүматлаштыруга, авыртуны баса торган препаратларны алу мөмкинлеген норматив җайга салуга, табиб-онкологлар һәм гомуми практика табиблары арасында хезмәттәшлекне үстерүгә бәйле иң кискен мәсьәләләр буенча чишелешләрне эзләү өчен Татарстан Республикасы иң яхшы Россия паллиатив медицинасының экспертларын җыйды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: