РКХ белгечләре профессор В. М. Напольскихның 80 еллыгы хөрмәтенә узган конференциядә чыгыш ясадылар

2020 елның 22 гыйнвары, чәршәмбе

Республика клиник хастаханәсенең медицина өлеше буенча баш табиб урынбасары, профессор Михаил Владимирович Бурмистров һәм № 2 хирургия бүлеге мөдире Александр Александрович Киршин Ижевскида узган «Онкологиянең, хирургиянең, урологиянең көнүзәк мәсьәләләре» дигән регионара конференциядә катнаштылар.

Конференция күренекле хирург-онколог, профессор Владимир Михайлович Напольскихның 80 еллыгына багышланган иде, ул Удмуртиянең торакаль һәм абдоминаль онкохирургиясенең башында торды.

М.В. Бурмистров Республика клиник онкология диспансеры онкологлары белән берлектә әзерләнгән генетика, вирусология һәм үңәчнең яман шешен комплекслы дәвалау буенча Татарстан онкологиясенең уңышларына багышланган РКХдән доклад тәкъдим итте. А.А. Киршин РКХнең органнарны трансплантацияләү хезмәтен оештырудагы уңышлары һәм бавырны күчереп утырту буенча безнең клиника белгечләренең беренче уңышлы тәҗрибәсе турында сөйләде.

Ике хәбәр дә фәнни мәйданчыкта беренче тапкыр яңгырады, бу Удмуртиядән генә түгел, Россиянең конференциядә катнашкан башка регионнарыннан  да белгечләр арасында зур резонанс тудырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: