гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Мамадыш шәһ. яшәүче, Мамадыш үзәк район хастаханәсенең сырхауханәсенең элекке шәфкать туташы Антонина Семен кызы Герасимова 100-еллык юбилеен билгеләде. Педагогик белемгә ия булып,  шәфкать туташы һөнәренә өйрәнеп, Антонина Семен кызы йөрәк кушуы буенча башка сәләт сайлады.

Кама балалар медицина үзәге педиатрия бүлегенең  процедуралар кабинетында «батырлык тартмасын» урнаштырдылар. Анда бала күңелгә ятышсыз медицина хәрәкәтләрне чыдаган өчен үзенә бүләк сайлый ала.  Уенчык  балага юаныч булачак һәм күз яшенә тизрәк кибеп бетергә ярдәм итәчәк

31 гыйнварда, нәкъ ярты гасыр элек, ашыгыч медицина ярдәме станциясе үз эшен башлады. 55 ел элек районда беренче пункт ачылды, ул Төзүчеләр поселогы баракларының берсендә урнашкан иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: