Казанда 20-нче Халыкара махсуслаштырылган «Сәламәтлек индустриясе. Казан» дигән юбилей күргәзмәсе ачылды

2015 елның 14 октябре, чәршәмбе

Казанда сәламәтлек саклау өлкәсендә югары сыйфатлы дару препаратларын, медицина техникасын, җиһазларын, товарларын һәм хезмәтләрен базарга җибәрү буенча Татарстан Республикасының төп мәйданчыгы булучы 20-нче Халыкара махсуслаштырылган «Сәламәтлек индустриясе. Казан» дигән юбилей күргәзмәсе ачылды. Күргәзмәне ачтылар: Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау министры Адел Юныс улы Вафин, Татарстан Республикасы  буенча сәламәтлек саклау өлкәсендә күзәтү буенча Федераль хезмәтнең территориаль органы җитәкчесе  Рөстәм Сафиулла улы Сафиуллин, Татарстан Республикасы  буенча кулланучылар хокукларын һәм кеше иминлеген яклау өлкәсендә күзәтү буенча Федераль хезмәт  идарәсенең җитәкчесе Марина Александр кызы Патяшина, Казан дәүләт медицина академиясе ректоры вазыйфасын вакытлыча башкаручы  Рөстәм Шамил улы Хәсәнов,  Татарстан Республикасы  Сәүдә-сәнәгый палатасы идарәсенең рәисе урынбасары Владимир Василий улы Жуйков, «Казан ярминкәсе» ААҖнең генераль директоры  Лев Леонид улы Семёнов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: