Яшел Үзән шәһ. 1нче номерлы сырхауханәсе капиталь ремонттан соң ишекләрен ачты

2016 елның 11 гыйнвары, дүшәмбе

Чарада Татарстанның сәламәтлек саклау министры Адел Вафин, Яшел Үзән муниципаль районының  администрациясе башлыгы  Александр Тыгин катнаштылар.

Сырхауханәгә килеп китү барышында Яшел Үзән РҮХнең баш табибы Илгиз Хидиятов кунакларга презентацияне тәкъдим итте һәм өлкән халыкның 31 меңен урап алучы сырхауханә – шәһәрнең һәм районның социаль мәгънәле объекты, ул зур үсеш алган инфраструктуралы шәһәрнең хәрәкәтчән үсүче үзәгендә урнашкан, дип билгеләде. Сырхауханә иң мөһим яңартуга мохтаҗ булган иде, һәм   капиталь ремонт һәм тергезү турында карар кабул ителде. 2014 елда башланган эшнең зур күләме яхшы сыйфат белән тәмамланды.

Түбә, су белән тәэмин итү, су китү, җылыту, электр белән тәэмин итү системалары алмаштырылдылар, автоматик янгын сигнализацясенең системасының монтажы үткәрелде, локаль информацион система һәм бина фасады яңартылдылар. Хәзерге заман материаллары белән бинаның сыйфатлы эшкәртүе уздырылды. Җиһазлар, медицина аппаратурасы, интерьер әйберләре сатып алынды,  компьютеризацияләү буенча эшләр үткәрелделәр.

Финанс салулар күләме 13,0 млн сум тәшкил итте (ММИ акчалары һәм хастаханәнең бюджеттан тыш акчалары).

Яшел Үзән РҮХнең конференц-залында ТР сәламәтлек саклау министрының һәм ЯҮМР башлыгының Яшел Үзән РҮХ коллективы белән очрашулары булды.

Районда сәламәтлек саклауның үсешенә һәм халыкка медицина ярдәмен күрсәтү сыйфатын яхшыртуга зур игътибар бирелә, дип билгеләде Адел Вафин, хастаханәнең баш табибы һәм бөтен коллективы эшләрен лаеклы итеп бәяләде.

Очрашуда өч һәм ике бүлмәле квартирларга ике сертификат табиб-неврологка һәм табиб-неонатологка тапшырдылар.

«Альфа Сервис» ҖЧҖнә 1 нче номерлы хастаханәсендә сыйфатлы үтәлгән ремонт эшләре өчен башлыкның рәхмәт хаты тапшырылды.

Баш табиб ТР сәламәтлек саклау министрына һәм район башлыгына Яшел Үзән муниципаль районының сәламәтлек саклау өлкәсенә игътибар һәм булышлык өчен рәхмәт сүзләрен белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: