Алексей Песошин Татарстан Хөкүмәтенең сыйфат өчен премияләрен кайбер оешмаларга тапшырды

2017 елның 23 ноябре, пәнҗешәмбе

Бер көн элек ТР хөкүмәт йортында 2017 елның йомгаклары буенча  Татарстан Хөкүмәтенең сыйфат өчен премияләрен алу өчен XIII ачык республика конкурсының лауреатларын һәм дипломантларын бүләкләү тантаналы церемониясе булды. Чара Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексея Песошин рәислегендә  узды.  Үзенең кереш сүзендә ТР  Хөкүмәтенең Рәисе Татарстан – сыйфат өчен премияләр алу конкурсы тәртипле рәвештә узучы Россия регионнарының берсе, дип билгеләде. «Бүләкләү тантанасында –  сыйфат өлкәсендә бөек уңышлар өчен бу хокукны алучы һәм республика хаклы рәвештә алар белән горурланучы предприятиеләр һәм оешмалар җитәкчеләре», – дип Алексей Песошин әйтте. Аннары җиңүчеләрне хөрмәтләү булды. Комплекслы эш нәтиҗәсендә конкурста катнашу өчен 69 оешма сайлап алынды. Шулай ук Татарстан Республикасы чикләреннән тыш урнашкан  6 оешма катнашты. Конкурс нәтиҗәләре буенча 10 оешма «Эшлекле камиллек» һәм «Производство системалары» номинациядә лауреат исемнәрен алдылар. Лауреатлар арасында Татарстанның медицина оешмалары да булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: