Ингушетиядә Татарстан табиблары медицина ярдәмен күрсәтү буенча мастер-класслар үткәрделәр

2018 елның 25 августы, шимбә

Ингушетия Республикасында Татарстан табиблары хирургик һәм уроандрологик авырулы балаларга медицина ярдәмен күрсәтү буенча белем бирә торган мастер-класслар сериясен үткәрделәр. Балалар республика клиник хастаханәсенең белгечләре: м.ф.д, профессор Әкрәмов Н.Р., бүлек мөдире Подшивалин А.А. һәм табиб-анестезиолог Ганиева Л. Б. – экспертлар буларак чыгыш ясадылар. Мастер-класс барышында барлыгы 100дән артык балага консультация уздырылды, шуларның 25 хирургик дәвалану алды. Ингушетия башлыгы Юныс-бәк Евкуров һәм сәламәтлек саклау министры Марем Арапханова Татарстан белгечләренә рәхмәт белдерделәр һәм, аларның һөнәри осталыкларын һәм медицина өлкәсенә кертелгән өлешләрен билгеләп, мактау грамоталары белән бүләкләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: