Шәхси медицина оешмалары өчен мәгълүмат

2020 елның 21 гыйнвары, сишәмбе

Өлкән буын (65 яшьтән өлкәнрәкләр) гражданнарына өйдә медицина ярдәме күрсәтү буенча пилот проектында катнашу өчен шәхси медицина оешмалары чакырылалар.

2019 елның 27 декабреннән № 1915 «Россия Федерациясе гражданнары булган 65 яшь һәм аннан өлкәнрәк, шул исәптән авыл җирендә яшәүче затларга медицина-социаль хезмәтләр күрсәтүгә шәхси медицина оешмаларын җәлеп итү буенча пилот проектын Россия Федерациясе субъектларында гамәлгә ашыру турында» Россия Федерациясе Хөкүмәтенең карарын гамәлгә ашыруның төп шартлары турында мәгълүмат белешмәсе (алга таба – № 1915 карар).

2020 елда № 1915 карарны үтәү йөзеннән шәхси медицина оешмаларын өлкән буын гражданнарына (65 яшь+) медицина ярдәме күрсәтүгә җәлеп итү буенча пилот проект гамәлгә ашырыла (алга таба – пилот проекты).

Пилот проектын Татарстан Республикасында гамәлгә ашыру 13 муниципаль территориядә («Демография» илкүләм проектларының «Өлкән буын» региональ проекты) гамәлгә ашырылачак: Әлмәт, Арча, Биектау, Алабуга, Яшел Үзән, Кукмара, Түбән Кама, Балык Бистәсе, Саба, Спас, Тукай, Чистай муниципаль районнары, Чаллы шәһәре.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: