июль, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау министры Адел Вафин Белгород өлкәсенең делегациясе белән очрашты. Делегация   өлкәнең губернаторы урынбасары, сәламәтлек саклау һәм халыкны социаль яклау департаменты башлыгы Наталия Зубарева башлыгында Казанга эш визиты белән  килде.

Бүген Белгород өлкәсенең делегациясе Татарстанның медицина оешмаларына килеп китте. Делегация өлкәнең губернаторы урынбасары, сәламәтлек саклау һәм халыкны социаль яклау департаменты башлыгы Наталия Зубарева башлыгында Казанга эш визиты белән  килде.

«Республика медицина профилактикасы үзәге» ДАССО хезмәткәрләре «Студенческая» 4нче номерлы шәһәр сырхауханәсенең табиблары белән бергә «Миңа тормыш бүләк ит» дигән акцияне КДЭУның «Шеланга» спорт-сәламәндерү лагерында уздырдылар.

2017 елның 11 июленә хәл буенча республика хастаханәләрендә Зәйдә ЮТҺдә зыян күргән 4 кеше урнашкан. Алар арасында 2 кеше –  уртача авыр хәлдә  РКХдә  һәм 2 кеше – канәгатьләнерлек хәлдә «Татнефть»  ПАҖнең һәм Әлмәт шәһ. Медсанчастендә.  Исегезгә төшерик, 2 июльдә Зәй шәһәренә керү урынында ЮТҺ булды. Шәһәрара «Самара – Ижевск» автобусы кюветка аударылу нәтиҗәсендә 28 кеше зыян күрде, шуларның 14 кешесе һәлак булды.

Спасс муниципаль районының Полянки саласында яңа модульле фельдшер-акушерлык пунктының тантаналы ачылуы булды. Район өчен «Татарстан Республикасы халкына беренчел медик-санитар ярдәмне камилләштерү» программасы буенча төзелгән бу инде сигезенче модульле ФАП.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: