Татарстанда Сәламәтлек саклауны оештыручы көнен билгеләп үттеләр

2019 елның 15 ноябре, җомга

Профессор К.Ш. Зыятдинов хәтеренә багышланган Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау оештыручысының бердәм көне бүген КДМАдә узды.

Экспертлар региональ сәламәтлек саклау үсешенең хәзерге заман тенденцияләрен, медицина ярдәменең сыйфатын һәм куркынычсызлыгын тәэмин итү алымнары турында фикер алыштылар.

Очрашу чикләрендә ТР сәламәтлек саклау министры Марат Садыков «сәламәтлек саклау» милли проектын тормышка ашыруның барышы турында доклад белән чыгыш ясады.

Камил Шагар улы Зыятдинов (1951–2015) – Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының Атказанган табибы, Россия Федерациясенең сәламәтлек саклау отличнигы. Фән һәм техника өлкәсендә Татарстан Республикасы Дәүләт премиясе лауреаты. Медицина фәннәре докторы, профессор, югары квалификация категориясе табибы-оештыручысы.

1994–2007 елларда – ТР сәламәтлек саклау министры,

2007–2015 елларда – Казан дәүләт медицина академиясе ректоры.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: