“Резерв” Республика медицина үзәгендә 2020 елга йомгак ясадылар һәм яңа бурычлар билгеләделәр

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының «Резерв» Республика медицина үзәгендә йомгаклау медицина советы узды. Совет утырышында Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының фармация буенча идарәсе башлыгы Пологов Артур Олегович катнашты.

Төп доклад белән директор Шәрипов Илдар Сәлимҗан улы чыгыш ясады. Ул үзәкнең 2020 елдагы эш нәтиҗәләре турында хәбәр итте һәм агымдагы 2021 елга яңа бурычлар куйды.

Киңәшмәгә йомгак ясап, Артур Олегович үз чыгышында Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау учреждениеләрен, бигрәк тә төрле гадәттән тыш хәлләр һәм йогышлы авырулар вакытында, дару һәм башка медицина милекләре белән тәэмин итү системасында «Резерв» медицина үзәкләренең әһәмиятен ассызыклады.

Медицина советы медицина советы карарын кабул итү белән эшләү эшчәнлегенең актуаль мәсьәләләре буенча фикер алышу белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: