май, 2017 ел
чәршәмбе

Иммунизациянең Европа атнасы чикләрендә Казанда 25 апрельдән башлап 11 майга кадәр «Прививкалар турында мин нәрсә беләм?» темасына балалар рәсемнәренең конкурсы уза. Медицина хезмәткәрләренең 10 яшьтән 15кә кадәр яшьтәге балалары конкурста катнашалар. Аның темалары: «Прививкага әйе дип әйт», «Прививка – минем сәламәтлегемә басма», «Прививка кемгә кирәк», «Мине прививка коткара» һәм «Прививканың сере».

Социаль мәгънәле  проектларын һәм кеше һәм гражданин хокукларын һәм иреген саклау өлкәсендәге проектларын гамәлгә ашыручы, граждан җәмгыятенең институтларын үстерүдә катнашучы коммерцияле булмаган хөкүмәтнеке булмаган оешмаларга 2017 елда дәүләт булышлыкны тәэмин итү  максатында Россия Федерациясе Президентының 2017 елның 3 апреленнән № 93-рп әмеренә туры китереп, 2017 елның 17 апреленнән башлап  коммерцияле булмаган хөкүмәтнеке булмаган оешмаларга грантлар бирү буенча конкурс игълан ителде.

Сезонлы аллергия – бу дөньяга яхшы сыйфатлы карарга мөмкинлек  бирми торган кискен иммунитетлы авыру. Аллергия – ул нинди дә булса матдәгә (аллергенга) организмның күтәренке сизерлеге.

ТР ССМ Республика клиник онкология диспансерының Әлмәт филиалында Татарстанның көньяк-көнчыгыш регионында онкоглогик ярдәмне камилләштерү һәм онкологик авырулардан үлем санын киметү турында сөйләгән районара семинар узды.

Югары Ослан үзәк район хастаханәсендә Бөтендөнья хезмәтне саклау көненә багышлаган «түгәрәк өстәл» ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының техник тикшерү һәм хезмәтне саклау бүлеге башлыгы Эдуард Шиверских катнашуы белән узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: