ТКҮРКПХ өлкән шәфкать туташлары Чаллы коллегалары белән тәҗрибә уртаклашты

2022 елның 15 апреле, җомга

Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсенең өлкән шәфкать туташлары Чаллы коллегалары белән тәҗрибә уртаклашты.

ТКҮРКПХ вәкилләре башта республика клиник онкология диспансеры филиалында булды. Бу дәвалау учреждениесе бер ел инде уңышлы эшли.

Шуннан соң Түбән Кама делегациясе АМЯХнең кабул итү бүлегенә барды, биредә аларга ашыгыч медицина ярдәме бригадаларының ашыгыч пациентларны китерү буенча эшнең ничек оештырылуы турында җентекләп сөйләделәр.

"Безнең бурыч, барыннан да элек, Чаллы хезмәттәшләренең үз эшләрен ничек оештыруларын игътибар белән өйрәнү иде. Быел ТКҮРКПХ территориясендә кабул итү-диагностика бүлеге бинасы файдалануга тапшырылачак, анда безгә шулай ук заманча шартларда үз эшебезне дөрес итеп төзергә туры киләчәк. Без коллегалар белән мөһим оештыру моментлары турында фикер алыштык, барлык сорауларыбызга да җаваплар алдык», - дип сөйләде ТКҮРКХнең баш шәфкать туташы Евгения Юдина.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: