Казан дәүләт медицина университетында «Студентлар стартапы» конкурсында җиңүче проектларны тормышка ашыру буенча фикер алышу

2022 елның 29 сентябре, пәнҗешәмбе

Кичә Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының Казан ДМУ нда Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, «Идея» инновацион-җитештерү технопаркы, «Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды» КБО вәкилләре белән «Университет технологик эшкуарлыгы платформасы» федераль проекты кысаларында оештырылган «Студентлар стартапы» конкурсында җиңүчеләр проектларын гамәлгә ашыру планнары турында фикер алышуга багышланган эшлекле киңәшмә узды.

«Студентлар стартапы» бәйгесенең беренче дулкыны нәтиҗәләре буенча Казан ДМУ укучылары (А.А. Анисимов, Д.Ф. Билалова, Р.И. Гаязетдинов, Л.А. Давлиева, Е.М. Рожина) 1 млн. сум күләмендә грант акчасына ия булдылар. технология проектын булдыру, үстерү һәм тормышка ашыру.

Медицина проектлары мобиль кушымта, программа тәэминаты, диагностик системалар тесты булдыруга, авыруларны диагностикалауның һәм кастинг формаларын ясауның заманча технологияләрен эшләүгә юнәлтелгән. Бүгенге көндә җиңүчеләр грант акчасына үз проектларын гамәлгә ашыра башладылар инде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: