Беренчел буынны модернизацияләү: Урыссу үзәк район хастаханәсенә заманча видеоэндоскоп һәм берничә һава чистарткыч куелды

2022 елның 9 декабре, җомга

Республиканың Ютазы районы Урыссу үзәк район хастаханәсе сырхауханәсенә гастро - һәм колоноскопия үткәрү өчен видеоэндоскоп килде. 7 млн сумга якын торган яңа җиһаз «Сәламәтлек саклау» илкүләм проектының сәламәтлек саклауның беренчел буынын модернизацияләү программасы буенча сатып алынган.

«Видео эндоскоп ашказаны-эчәк трактының өске бүлекләрен тикшерү өчен каралган. Шулай ук без видеоколоноскоп та алдык, ул юан эчәктән сукыр эчәккә кадәр ашказаны-эчәк трактының аскы бүлекләрен карау һәм терапия мөмкинлеге өчен каралган. Заманча җиһазлар безнең табибларга пациентларыбызны күзәтү, диагностикалау, визуализацияләү һәм дәвалау өчен төгәл рәсем алырга мөмкинлек бирәчәк», - диде Урыссу үзәк район хастаханәсенең өлкән шәфкать туташы Луиза Алимбекова.

Алдагы көндә больницага һаваны зарарсызландыру һәм фильтрлау өчен 8 күчмә җайланма кергән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: