4 февральдә «Ак халатлы фәрештәләр - Ангелы в белых халатах» фестивале старт ала

2023 елның 4 феврале, шимбә

2023 елның 3 феврале, җомга

4нче февральдән 15нче февральгә кадәр Татарстан Республикасында унберенче тапкыр «Ак халатлы фәрештәләр - Ангелы в белых халатах» фестивале узачак. Фестивальне оештыручылар - Казан дәүләт медицина университеты, ТР сәламәтлек саклау министрлыгы, Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең ТР буенча идарәсе һәм «Таттехмедфарм» ДУП.

4 февральдә медицина турында хыялланган укучылар өчен Татарстан Республикасының барлык үзәк район хастаханәләре, шулай ук Казанның әйдәп баручы дәвалау һәм профилактика учреждениеләре ишекләрен ачачак. Һәр факультет эш бирүчеләр белән берлектә үз белгечлекләрен тиешле практик базада тәкъдим итәчәк.

5 февральдә барлык теләүчеләр КДМУ белән якыннанрак танышу, аның җитәкчесе, профессор Алексей Станиславович Созинов белән очрашуда катнашу мөмкинлеге алачак, анда мәктәп укучылары арасында иң яхшы ректор соравына республика конкурсына йомгак ясалачак. Конкурста җиңүчеләр Ректор белән эшлекле иртәнге ашта катнашу мөмкинлеге алачак.

Фестивальдә катнашучылар «Иң акыллы табиб!» медицина квестын һәм «Профи дәресләре» мастер-классларын үтәчәк.

6 - 15 февральдә көн саен 16.00 сәгатьтә Казан ДМУ иң яхшы укытучылары тарафыннан медицина һәм социаль тематикага популяр лекцияләр укылачак. Лекцияләр Казан медицина университетының төп бинасында узачак. Керү ирекле. Лекцияләр шулай ук Казан ДМУ сайтында онлайн режимда трансляцияләнәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: