Министр халыкны вакцинацияләнергә һәм ОРВИ сезонын тыныч үткәрергә өндәде

2024 елның 17 сентябре, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры Марсель Миңнуллин катнашында «Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау учреждениеләрендә үткәрелә торган профилактик чаралар турында» брифинг узды.
Марсель Мансурович быелның беренче яртыеллыгында республикада медицина тикшерүләре һәм диспансерлаштыру йомгаклары (диспансерлаштыру Россия Федерациясендә "Сәламәтлек саклау" илкүләм проекты буенча бушлай үткәрелә), сәнәгать диспансерлаштыруы, репродуктив яшьтәге халыкны диспансерлаштыру, шулай ук Республикада гриппка каршы прививка ясату кампаниясенең барышы турында сөйләде. Аның сүзләренчә, вакцинация тиз бармый һәм халыкны вакцинацияләнергә һәм ОРВИ сезонын тыныч узарга өндәде.

Брифинг видеосы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: