Республика эндометриоз үзәге: М.Н. Садыйков исемендәге 7 нче шәһәр клиник хастаханәсендә бөтен республикадан килгән хатын-кызларга ярдәм итәләр

2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе

Республика эндометриоз үзәге - Идел буе федераль округында бердәнбер. Казан шәһәренең М.Н.Садыйков исемендәге 7 нче хастаханәнең 2нче гинекология бүлеге базасында төзелде.

Аның эшчәнлеге эндометриозны хирургик дәвалауга, э Татарстан Республикасы буенча эндометриоз белән авыручы пациентлар регистрын алып баруга нигезләнә. Биредә заманча техник мөмкинлекләр, бу юнәлештә зур эш тәҗрибәсе булган әйдәп баручы белгечләр, һәр конкрет очракта мультидисциплинар якын килү мөмкинлеге бар.

Концептуаль юнәлеш - күкәй күзәнәкләрне һәм күкәйлек тукымаларын криоконсервацияләү өчен материалны интероперацион алу мөмкинлеген эшләү. Бу хатын-кызларга киләчәктә ярдәмче репродуктив технологияләр ярдәмендә үзләренең биологик балаларын табарга ярдәм итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: