Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсе командасы яшь, перспективалы табиблар белән тулылануын дәвам итә

2024 елның 22 октябре, сишәмбе

Татарстан Республикасында «Сәламәтлек саклау» милли проектының «Сәламәтлек саклау системасының медицина оешмаларын квалификацияле кадрлар белән тәэмин итү» төбәк проекты гамәлгә ашырыла.

Бүген без сезне тагын бер доктор белән таныштырырбыз! Сәләхиева Адилә Раил кызы, амбулатор онкология ярдәме үзәге табиб-онкологы.

Әдилә Раил кызы Казан дәүләт медицина университетын тәмамлаган. Сентябрь азагында табиб Түбән Камага эшкә килә. Моңа кадәр Әдилә Раил кызының Кама буенда булганы юк иде, ләкин Түбән Кама белән танышкач, доктор үзенең хезмәт юлын нәкъ менә шушында башларга булды.

"Мин монда табибларның бик кирәк икәнен белә идем, монда эшләгәндә яхшы тәҗрибә алырмын дип ышанам. Монда зур хастаханә һәм бик яхшы коллектив булуы турында ишеткән идем инде. Мин баш табиб белән таныштым, ул миңа барысын да күрсәтте, миңа шунда ук хезмәт торагы, яхшы, чиста бер бүлмәле фатир бирделәр. Миңа монда бик ошады. Бигрәк тә дустанә коллектив. Шәһәрдән дә яхшы тәэсир, ул бик яшел, уңайлы һәм компактлы», - дип уртаклашты безнең белән А.Сәләхиева.

Адилә Раил кызы пациентларны амбулатор кабул итә. Аның янында һәрвакыт тәҗрибәле остаз, бүлек мөдире Ильяс Ганиев. Адиләнең планнарында амбулатор онкология үзәгендә яхшы эш тәҗрибәсе алу һәм аз инвазив хирургия өлкәсендә укуын дәвам итү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: