РКХ белгечләре кул чуклары функцияләрен торгызу буенча яңа уйлап табуга патент алдылар

2019 елның 30 сентябре, дүшәмбе

Интеллектуаль милек буенча федераль хезмәт (Роспатент) Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Республика клиник хастаханәсе хезмәткәрләре эшләгән уйлап табуга патент бирде – 2699963 номерлы «Вак буыннарның травмадан соң контрактураларын дәвалау ысулы» РФ патенты.

Патентның авторлары-2нче травматология бүлегенең травматологлары-ортопедлары: пластик хирург, м.ф. к. Руслан Илдус улы Муллин, бүлек җитәкчесе, пластик хирург, профессор, медицина фәннәре докторы Богов Андрей Алексеевич һәм травматолог-ортопед Рөстәм Ринат улы Фасахов.

Патент иясе: «Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Республика клиник хастаханәсе» дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: