Июнь аенда 680 спортчы РМПҮ спорт медицинасы бүлегенә тирәнтен медицина тикшерүе узды

2020 елның 2 июле, пәнҗешәмбе

«Динамо-Казан» хатын-кызлар волейбол командасы һәм Казанның чирәмдәге хоккей буенча «Ак Барс-Динамо» хатын-кызлар клубы уенчылары яңа уен сезонында интенсив режимда күнегүләргә керешергә әзер.

Бүген «Республика медицина профилактикасы үзәге»нең спорт медицинасы бүлегендә «Динамо-Казан» хатын-кызлар волейбол клубы һәм 2018/2019 сезоны Россия чемпионнары «Ак Барс-Динамо» чирәмдәге хоккей буенча Казанның хатын-кызлар клубы медицина тикшерүен үтте.

Тикшерү барышында спортчыларга PWC 170 методы белән физик эшкә сәләтлелек билгеләү үткәрелде. Шулай ук команда уенчылары табиб-белгечләргә күренде, клиник һәм функциональ тикшеренүләр узды. Тикшерү нәтиҗәләре буенча уенчыларга нәтиҗәне спорт медицинасы буенча табиблар бирде.

"РМПҮ" ДАССУның спорт медицинасы бүлегендә 1 июньнән 30 июньгә кадәрге чорда 680 спортчы тирәнтен медицина тикшерүен узды. Аларның төп өлеше - балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе укучылары. Шулай ук чаңгы ярышлары һәм биатлон буенча Татарстан Республикасы җыелма командалары әгъзалары медицина тикшеренүен үтте.

Спортчыларга уңышлар һәм яңа җиңүләр телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: