Республика балалар клиник хастаханәсенә ДЦП белән балаларны реабилитацияләү өчен уникаль җиһаз китерелде

2020 елның 29 октябре, пәнҗешәмбе

Galileo S25 виброплатформасы- ДЦП булган балаларны реабилитацияләү, күчерелгән имгәнүләрдән соң тиз арада торгызу, координацияләү үсеше һәм камилләштерү өчен актив кулланыла.

Виброплатформаның хәрәкәте зуррак ешлык белән оча сөяге хәрәкәтен (авыш) йөрешкә стимуллаштыра. Вибрация йогынтысын компенсацияләү өчен, мускуллар ритмлы рәвештә кими кыскара башлыйлар, нәтиҗәдә, мускул җепселләре спастикасының кимүенә, аларның актив үсешенә һәм ныгуына китерә.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, әлеге виброплатформа бары тик БРКХдә генә бар,  Татарстан Республикасында бер генә балалар реабилитация үзәге дә яки клиникасы да аның ия түгел.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: