Казанда социаль өлкәдә коррупция куркынычлары турында фикер алыштылар

2020 елның 24 ноябре, сишәмбе

ТР Сәламәтлек саклау министрлыгында «социаль өлкәдә коррупция куркынычлары " темасына дискуссия клубы утырышы булды. Очрашу Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан хокук бозуларны кисәтү һәм халыкта коррупциягә каршы культура формалаштыру мәсьәләләренә игътибарны арттыру максаты белән үтте.

Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте органнары, җирле үзидарә органнары һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре вәкилләре социаль өлкәдә коррупциячел хокук бозулар нәтиҗәләрен яктырту һәм проблемалы мәсьәләләр турында фикер алыштылар.

Утырышны Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы Яшьләр хөкүмәте, Президент Идарәсе ярдәмендә «Татарстан Республикасының Иҗади яшьләр академиясе», Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Хезмәт, социаль яклау һәм мәшгульлек министрлыгы оештыра.

Шулай ук видеоконференцэлемтә режимында утырышта сәламәтлек саклау, шулай ук социаль яклау өлкәсендә эшчәнлек алып баручы оешмаларның активистлары, Сәламәтлек саклау, социаль яклау, хезмәт һәм мәшгульлек өлкәсендә коррупция куркынычлары темасына битараф булмаган яшь кешеләр, яшь гаиләләр, коррупциягә каршы комиссияләрнең җитәкчеләре һәм әгъзалары катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: