Идел буе федераль округының баш балалар кардиологы Динара Садыкова «Здоровье просто» проектында чыгыш ясады

2021 елның 22 гыйнвары, җомга

2021 елның 21 гыйнварында «YouTube» каналда «Сәламәтлек просто» проектының чираттагы туры эфиры узды. Эфирда бала гомеренә куркыныч янаганда кичектергесез ярдәм күрсәтү турында сүз барды.

Чакырылган кунак-Казан дәүләт медицина университетының госпиталь педиатриясе кафедрасы мөдире, Идел буе федераль округы буенча Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының баш штаттан тыш балалар белгече кардиологы, «Россия балалар кардиологлары ассоциациясе» КБОның генераль директоры, Медицина фәннәре докторы Динара Илгизәр кызы Садыкова. Эфир язмасын сылтама буенча карарга була.

«Здоровье просто»  – Казан дәүләт медицина университеты һәм Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы инициативасы белән Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәме белән оештырылган онлайн проект.

Проектның максаты - халыкның санитар грамоталылыгын күтәрү һәм йогышлы булмаган һәм социаль әһәмиятле йогышлы авыруларны кисәтү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: