2021 елда Татарстан Сәламәтлек саклау министрлыгының максатларын һәм бурычларын халык алдында формалаштыруны гамәлгә ашыру буенча эшкә йомгак ясалды

2021 елның 19 июле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет һәм Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнарының максатларын һәм бурычларын халык алдында формалаштыру һәм аларның үтәлешен 2021 елның беренче яртыеллыгы йомгаклары буенча җәмәгать контроле буенча ведомство тарафыннан сынау проектын гамәлгә ашыру буенча экспертлар төркеме утырышы булды.

Иҗтимагый совет утырышында яман шешләрдән үлүчеләр санын киметү һәм пациентларның амбулатор-сырхауханә шартларында дару препаратлары белән тәэмин ителешен арттыру мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Утырышта шулай ук яңа коронавирус инфекциясенә каршы вакцинопрофилактика һәм күчерелгән инфекциядән соң реабилитациягә мохтаҗ пациентларны тәэмин итү, медицина реабилитациясе системасы хезмәтләре мәсьәләләре каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: