ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының Матбугат хезмәте республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медпрофилактика үзәгендә комплекслы тикшерү узды

2021 елның 27 сентябре, дүшәмбе

Республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медицина профилактикасы үзәгенә Сәламәтлек үзәге җирлегендә ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының Матбугат хезмәте һәм аның карамагындагы учреждениеләр хезмәткәрләре комплекслы тикшерү уздылар. Сәламәтлек үзәкләренең төп бурычы-һәр гражданга үз сәламәтлегенең база күрсәткечләрен тиз һәм түләүсез бәяләү, әлеге күрсәткечләрне исәпкә алып, сәламәтлек торышы фаразын белү, сәламәт яшәү рәвеше, зарарлы гадәтләрдән баш тарту һәм сәламәтлекне саклау буенча киңәшләр алу.

Сәламәтлек Үзәге терапевты Эльвира Каримуллина, заманча медицина җиһазларын кулланып тикшерү нәтиҗәләре нигезендә, яшь үзенчәлекләрен исәпкә алып, организмның функциональ һәм адаптив резервларын, риск факторларын, функциональ һәм адаптация резервларын бәяләде, сәламәтлек торышын фаразлады, сәламәт яшәү рәвеше буенча әңгәмә үткәрде, кирәкле киңәшләр бирде һәм сәламәт яшәү рәвеше буенча индивидуаль программа булдырды.

Исегезгә төшерәбез,  Республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медицина профилактикасы үзәгенә Сәламәтлек үзәге базасында 18 яшьтән һәм аннан өлкәнрәк булган барлык теләүчеләр түләүсез комплекслы тикшерү уза алалар. Мөрәҗәгать иткән вакытта үзең белән паспорт, СНИЛС һәм мәҗбүри медицина иминияте полисы булырга тиеш. Белешмәләр һәм кабул итүгә язылу өчен nелефон: 8 (843) 570-55-08.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: