май, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан сәламәтлек саклау министры Адел Вафин журналистлар белән эш буенча иң актив җитәкче дип танылды. Ул «Хөрмәтләнү (Признание) » номинациясендә җиңүче булды. Бүген «Пирамида» ККККда журналистика һәм масс-медиа өлкәсендә «Бәллур каләм» – «Хрустальное перо» дигән республика конкурсының йомгакларын ясадылар.

Конференция Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының баш штаттан тыш белгече – балалар фтизиатры, м.ф.д., профессор Аксенов В.А., Татарстан Республикасында бала хокукы буенча вәкиле Удачина Г.Л., Идел буе федераль округының бөтен регионнарының  һәм Төньяк-Көнбатыш федераль округының, Приморье Федераль округының, Урал Федераль округының, Пермь краеның, Саха Республикасының (Якутия), Кырым Республикасының, Беларусь Республикасының һәм  Казахстан Республикасының баш белгечләре – балалар фтизиатрлары катнашулары белән узачак.

Бүген ТР Офтальмологлар җәмгыятенең утырышы булды һәм аның кунаклары – офтальмология кафедрасы мөдире, Санкт-Петербург дәүләт педиатрия медицинасы академиясенең халыкара бәйләнешләр буенча  проректоры, профессор Бржеский В.В. һәм  Дадали В.А., х.ф.д., Мечников И.И. исемендәге ТКДМУның биологик химия кафедрасының профессоры (Санкт Петербург шәһ.) булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: