февраль, 2017 ел
шимбә

«Ак халатлы фәрештәләр – Ангелы в белых халатах» дигән Медицина фестивале чикләрендә Югары медицина тегнологияләренең белем бирү үзәгендә Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау министры Адел Вафинның чыгарылыш курсларының студентлары, 2нче ел укуның интерннары һәм ординаторлары белән очрашуы булды. Очрашу барышында ведомство башлыгы бүген сәламәтлек саклау ничек яши һәм тармакта нинди үзгәрешләр көтелә булачак коллегаларга сөйләде.

6 февральдә Татмедиада бу датага туры китерелгән пресс-конференция узачак. Пресс-конференциядә ТР сәламәтлек саклау министры Адел Вафин, ТР ССМ Республика клиник онкология диспансеры баш табибы Илдар Хәйруллин, профессор, ТР һәм ИФО баш онкологы, КДМА директоры Рөстәм Хәсәнов катнашачаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: