Республика балалар клиник хастаханәсенә Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының Н.И.Пирогов исемендәге РФМУның академик Ю. Е. Велгищев исемендәге Педиатрия фәнни-тикшеренү клиник институты визиты белән килде

2022 елның 18 августы, пәнҗешәмбе

Үзәк вәкилләре клиниканың эшчәнлеге белән танышу, сыйфат менеджменты системасын кертү тәҗрибәсен өйрәнү, медицина эшчәнлегенең сыйфаты һәм куркынычсызлыгы буенча милли таләпләргә туры килүгә сертификациягә әзерләнү максатыннан Балалар Республика клиник хастаханәсенә килделәр.

Медицина часте буенча баш табиб урынбасары Лилия Басанова кунакларга БРКХнең барлык бүлекчәләре, БРКХдә медицина эшчәнлеге сыйфатын һәм иминлеген менеджментлау системасының эш принциплары һәм идарә итү турында сөйләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: