Республика балалар клиник хастаханәсендә беренче медицина ифтары узды

2023 елның 7 апреле, җомга

Медицина тарихында бу медицина учреждениесендә үткәрелгән беренче ифтар. Ифтар ТР сәламәтлек саклау министры Марсель Миңнуллин, ТР Мөселманнары диния идарәсе башлыгы, Татарстан мөфтие Камил хәзрәт Сәмигуллин, Россия Федерациясе мөселманнары ассоциациясе президенты Айдар Шаһимарданов, Дирзизов Альберт - Татарстан Республикасы Президенты Департаментының дини берләшмәләр белән хезмәттәшлек идарәсе башлыгы һәм БРКХ баш табибы Айрат Зиатдинов катнашында узды.

Кунакларга БРКХ онкоүзәге буенча танышу экскурсиясе үткәрелде, подразделениеләр структурасы турында сөйләделәр.

Исегезгә төшерәбез, «ТР ССМ Балалар Республика клиник хастаханәсе» ДАССУ балалар онкологиясе, гематологиясе һәм хирургиясе үзәге «Сәламәтлек саклау» милли проектының «Балалар сәламәтлеген үстерү, шул исәптән заманча медицина ярдәме күрсәтү инфраструктурасын булдыру»региональ программасы кысаларында 2021 елның җәендә ачылды.

Кунаклар БРКХ табиблары белән бергә намаз укыды, БРКХдә стационар дәвалануда булган балалар һәм аларның ата-аналарының сәламәтлеге һәм иминлеге турында догалар кылды.
Традиция буенча, Рамазан аенда кунаклар күчтәнәч белән йөри, шулай ук кунаклар буш кул белән килмәгәннәр, изге Коръәннең берничә изге китабын бүләк иттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: