Чаллы сугыш ветераннары госпиталендә медицина советы узды

2024 елның 29 феврале, пәнҗешәмбе

Сугыш ветераннары өчен госпитальдә 4000ләп сугыш хәрәкәтләрендә катнашучы дәвалана һәм реабилитацияләнә, алар арасында Әфганстан һәм Чечнядагы сугыш хәрәкәтләрендә катнашучылар, Бөек Ватан сугышы ветераннары һәм башкалар бар. Алар арасында 1000нән артык махсус хәрби операциядә катнашучы һәм аларның гаилә әгъзалары да бар.

Бу хакта госпитальнең баш табибы Резеда Мавзютова медицина советында белдерде. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, алар Чаллыдан гына түгел, Татарстанның Кама аръягы төбәгендәге тагын 21 районнан сугышчылар бар.

Чаллы сугышлары ветераннары өчен госпиталь – ул хәрби хәрәкәтләрдә катнашучыларга амбулатор һәм стационар реабилитация медицина ярдәме күрсәтә торган Чаллы шәһәрендә генә түгел, Татарстан Республикасының Кама аръягы төбәгендә дә бердәнбер дәвалау учреждениесе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: