Мобиль поликлиника Кайбыч районында эшли башлады

2024 елның 26 марты, сишәмбе

М.Н. Садыйков исемендәге 7нче шәһәр клиник хастаханәсенең мобиль комплексы үз эшен республиканың Кайбыч районы Олы Подберезье авылында башлады.

Төп бурыч – җирле халыкны диспансерлаштыру. Моның өчен ФАП фельдшерларыннан һәм район үзәк район хастаханәсенең участок терапевтларыннан медицина бригадалары оештырылган.

Профилактик чаралар авыруларны иртә стадияләрдә ачыкларга ярдәм итә, бу үлемне киметергә ярдәм итә.

Узган атнада Ульянково авылында мобиль бригада 272 пациентны карады, шуларның 153е – өлкән яшьтәгеләр. 23 пациент район үзәк район хастаханәләренә өстәмә тикшеренүләргә җибәрелә, 44 пациентка госпитализация тәкъдим ителә, шул исәптән М.Н. Садыйков исемендәге 7нче шәһәр клиник хастаханәсенә.

Бу ел башыннан мобиль клиника табиблары 1268 пациентны тикшерделәр һәм аларга дәвалау билгеләделәр.

Мобиль комплекслар эшчәнлеге «Сәламәтлек саклау» һәм «Демография» милли проектлары буенча башкарыла

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: