Республика стоматология поликлиникасында имплантация буенча уңышлы операцияләр үткәрелә

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

Республика стоматология поликлиникасының үз операция бүлмәсе бар, анда теш имплантациясенең хирургик этабы үткәрелә.

Кичә табиб-стоматолог-хирург Арслан Вагабов ике имплантат урнаштыру буенча уңышлы операция ясады.

Пациентка элек 16нчы теш өлкәсендә сөяк пластикасы ясалган булган. Операция барышында 15 һәм 16 теш өлкәсендә имплантлар урнаштырылган, шулай ук сөякне үстерү буенча операция башкарылган – ябык синус лифтинг.

Бу манипуляцияне өске яңакның сөяк тукымасын арттыру өчен үткәрәләр. Операция нәтиҗәсендә хирург имплантны ышанычлы урнаштыру өчен җитәрлек калынлык ала.

Операциядән соң пациентка дәвалауның ортопедик этабына әзерләнергә кирәкле барлык киңәшләр бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: