Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсенә эш визиты белән Питрәч район үзәк хастаханәсе вәкилләре килде

2024 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

Очрашуның максаты – бердәм цифрлы контур булдыру проектын гамәлгә ашыру кысаларында электрон документ әйләнешен кертү.

Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсе әлеге проектны гамәлгә ашыру өчен пилот мәйданчыгы булып тора, Питрәч үзәк район хастаханәсе баш табиб урынбасарларын Түбән Кама медикларының пациентларны идентификацияләү өчен штрих-кодлы беләзекләрне ничек куллануы, электрон системада барлык мәгълүматларны ничек тапшыру кызыксындырган. Кунаклар кабул итү-диагностика бүлегендә булдылар, экспресс-лабораториядә булдылар һәм шул ук штрих-кодлар ярдәмендә табибларның медицина ярдәменә мохтаҗ пациентларны анализлау нәтиҗәләрен ничек тиз алуларын күрделәр.

Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсе баш табибы урынбасарлары үз тәҗрибәләре белән уртаклаштылар, хезмәттәшләренә киңәшләр бирделәр һәм барлык сорауларга җавап бирделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: