Татарстанда «Үзбәкстанда эшләнгән» дигән зур күргәзмә уза

2020 елның 2 декабре, чәршәмбе

1нче һәм 2нче декабрьдә Татарстанда «Үзбәкстанда эшләнгән " дигән зур күргәзмә уза. Аның кысаларында Үзбәкстан халкының мәдәни кодын һәм ике республика арасында мәдәни-социаль мөнәсәбәтләр потенциалын ачучы чаралар планлаштырылган. Күргәзмә өлешеннән тыш, күргәзмә кунакларын пленар утырышлар, экспертлар белән эшлекле аралашу һәм пресс-алымнар да көтә.

БРКХдән күргәзмәгә тышкы үсеш буенча баш табиб урынбасары Алла Гомәрова һәм клиниканың пресс-секретаре Зөһрә Гейбадуллина килде. Балалар Республика Клиник Хастаханәсен Үзбәкстан Республикасы белән җылы партнерлык мөнәсәбәтләре бәйли, алар 2019 елда Татарстан балалар профильле медикларының визиты барышында җайга салынган.

Исегезгә төшерәбез, 2019 елның февралендә хезмәттәшлек, медицина туризмын үстерү һәм балалар сәламәтлек саклау өлкәсендә тәҗрибә алмашу чикләрендә Татарстанның Балалар Республик Клиник Хастаханәсе белгечләренең Үзбәкстан Республикасына визиты булды. Эш визиты барышында БРКХ табиблары кардиохирургия, нейрохирургия, офтальмология һәм урология буенча хирургия ярдәмен камилләштерү һәм оештыру мәсьәләләре буенча фәнни-гамәли конференциядә катнаштылар. Шулай ук балаларга медицина ярдәме күрсәтүне оештыруда хезмәттәшлек һәм үзара хезмәттәшлек турында килешүләр имзаланды.

Әлеге килешүләр кысаларында БРКХ белгечләре тарафыннан «медицина туризмы» проекты кысаларында Үзбәкстан Республикасы пациентларына 867 консультатив-диагностика хезмәте күрсәтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: