ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Шулай ук КФУ институтларының студентларын һәм лицейларының укучыларын ВИЧ-йогышын профилактикалау буенча видео-лекторийлар һәм белем бирү  интерактивлары көтәләр.

Барысы Конкурска Россия һәм Казахстанның 20 регионнарыннан 500 гә якын гариза бирелгән. Грант фонды  1млн. 350 мең сум тәшкил итте. Конкурс финалына проектларны читтән торып эксперт бәяләү нәтиҗәләре буенча иң зур баллар санын җыйган 10 катнашучы чыкты. Конкурсның экспертлары булып Мәскәү, Санкт-Петербург һәм Казан сәламәтлек саклауның әйдәүче белгечләре чыктылар.

Чираттагы акция бүген «Татнефть Арена» территориясендә (Чистопольская ур., 42) узачак. Анда 18 сәг. башлап 19.00 кадәр 50дән алып 69 яшькә кадәр  ирләр түләүсез тест үтә алачаклар.

Табиблар-эндокринологлар белән очрашуга 100дән артык кеше килде. Очрашуны Түбән Кама муниципаль районының баш штаттан тыш эндокринологы Галина Печерская уздырды. Пациентлар белән очрашуда Түбән Кама районы Сәламәтлек саклау идарәсенең җитәкчесе Венера Рәхимова катнашты.

2017 елның 13 ноябреннән башлап 19 ноябренә кадәр Казанның Ашыгыч медицина ярдәме станциясенә 7940 чакыру керде.  Җәмәгать урыннарына 1189 чакыру керде. Чакыруларның иң зур саны – 6194 – төрле авыруларга, шул санда 194 баш мие кан әйләнешенең көчле бозылуларына һәм 63 миокард инфарктына туры килде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: