Казан дәүләт медицина университетында идарәче кадрларны әзерләүнең Президент программасын тәмамлаучыларга дипломнар тапшырылды

2022 елның 27 мае, җомга

2022 елның 26 маенда КДМУда "Сәламәтлек саклауда менеджмент" юнәлеше буенча Россия Федерациясе халык хуҗалыгы оешмалары өчен идарә кадрларын әзерләүнең Президент программасын тәмамлаучыларга дипломнар тапшырылды.

Дипломнарны министр урынбасары, РФ халык хуҗалыгы оешмалары өчен идарә кадрларын әзерләүне оештыру буенча Татарстан төбәк комиссиясе әгъзасы И.Р. Фатыйхов һәм проректор, Казан дәүләт медицина университетының Президент программасы җитәкчесе А. В. Шулаев тапшырды.

2008 елдан башлап Казан дәүләт медицина университеты Президент программасын тормышка ашыруны дәвам итә, ул Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау оешмаларының югары һәм урта звеносы җитәкчеләре өчен югары квалификацияле профессиональ әзерләүне күздә тота.

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау системасын үстерү чараларын нәтиҗәле гамәлгә ашыру өчен белем алган 2021-2022 уку елының чыгарылышларын котлыйбыз.

Фоторепортаж карарга

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: