Сәламәтлек саклау министрлыгының эш төркеме Көектә табиблык амбулаториясе төзелешенең барышын бәяләде

2022 елның 31 мае, сишәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының эш төркеме Питрәч районының Көек Богородский авыл җирлегенең төзелеш мәйданчыгында булды. Анда табиблык амбулаториясе төзи башладылар. Проектны федераль һәм республика бюджетлары тарафыннан «Сәламәтлек саклау» милли проектының «Сәламәтлек саклауның беренчел звеносын модернизацияләү» программасы кысаларында финанслау планлаштырыла. Бәясе 204 538, 8 мең сум дип бәяләнә. Бинаның мәйданы - 1 734, 5 кв. м. Медучреждение куәте сменага 100 кешегә исәпләнгән.

Сәламәтлек саклауның беренчел звеносын модернизацияләүнең максатчан программасы илдә һәм Татарстанда 2021 елның гыйнварыннан тормышка ашырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: