21-22 октябрьдә Байлар Сабасында «Сәламәт милләт» халыкара фәнни-гамәли конференция узачак

2022 елның 20 октябре, пәнҗешәмбе

2022 елның 21-22 октябрендә Татарстан Республикасы Саба районының Байлар Сабасы бистәсендә заман медицинасында профилактика һәм терапия роленә багышланган «Сәламәт милләт» халыкара фәнни-гамәли конференция узачак.

Чарада үсеп килүче буынның сәламәтлеген саклау, акустик күренешләрнең кеше сәламәтлегенә йогынтысы, кеше тормышындагы суның әһәмияте, кеше организмын антиоксидантлардан арындыру һәм психологик тотрыклылыкны торгызу механизмнары, шифаханәләрнең кешеләрнең сәламәтлеген профилактикалауда һәм торгызуда роле турында чыгыш булачак.

Конференциядә катнашучылар арасында: Казан ДМУ кафедрасы профессорлары, ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының баш штаттан тыш белгечләре, медицина фәннәре докторлары, медицина фәннәре кандидатлары, тарих фәннәре докторы, көнчыгыш медицина докторы, техник фәннәр кандидаты һәм башкалар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: