Министр Марсель Миңнуллин хезмәттәшләрен медицина хезмәткәре көне белән котлады

2024 елның 16 июне, якшәмбе

Хөрмәтле хезмәттәшләр! Кадерле дуслар!

Сезне чын күңелдән безнең төп бәйрәм – медицина хезмәткәре көне белән котлыйм

Медицина ул һөнәр генә түгел, ә чын һөнәр, без гомеребез буе багышлаган эш. Бу безнең профессиональ күнекмәләребезне һәм белемнәребезне даими камилләштерү. Бу безнең һәр пациентның тормышы һәм сәламәтлеге өчен көрәшергә әзерлек. Бу кешеләргә булышу теләге.

Бүгенге көндә безнең республикада нәкъ менә шундый табиблар һәм медицина хезмәткәрләре, белгечләр һәм сәламәтлек саклау оештыручылар эшли. Бүген без сезгә «рәхмәт» дибез! Фидакарь хезмәтегез, кешелеклелегегез һәм профессиональлегегез өчен рәхмәт! Бу көнне мин сезгә ныклы сәламәтлек телим. Безнең эш күплегенә карамастан, вакытыгыз туганнарыгыз һәм якыннарыгыз белән дә бергә үткәрергә калсын. Сезгә бәхет һәм иминлек, барлык башлангычларда уңышлар! Бәйрәм белән, хезмәттәшләр!

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры Марсель Миңнуллин

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: