Түбән Кама үзәк район хастаханәсе урологлары югары технологияле операцияләр кертәләр

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсендә мөһим вакыйга, урологларны югары технологияле җиһазлар кулланып операцияләргә өйрәтү өчен Сеченов Университетының урология һәм кеше репродуктив сәламәтлеге институтының фән буенча директор урынбасары Евгений Валерьевич Шпоть килде. Операция бүлмәсендә, беркайчан да булмагандай, кеше күп: Мәскәү табибының ничек оста эшләвен карарга Республика клиник хастаханәсеннән коллегалар һәм  Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсе урология бүлегенең бөтен коллективы җыелды. Түбән Камага ТР сәламәтлек саклау министрлыгының штаттан тыш баш урологы Булат Шәйхразиев та килде.

Евгений Шпоть операцияне заманча югары технологияле җиһазлар ярдәмендә башкара: электрохирургия коагуляторы һәм лапароскопик терәк.

Урологлар өчен мастер-класслар ике көн дәвам итәчәк. Бу вакыт эчендә 4 операция ясалачак, шул исәптән бөерләрдә яхшы сыйфатлы авырулар булган пациентларга, бу очракларда шешләр органнарын саклап калыначак. Мондый уку Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсенең баш табибы Руслан Вәлиев инициативасы белән узды, ул, сүз уңаеннан, уролог белгечлеге буенча медицина практикасын җитәкче вазифасында да дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: