Профессор Илдар Гыйлаҗетдинов якты дөньядан китте

2014 елның 7 мае, чәршәмбе
«ТР ССМ Республика клиник онкология диспансеры» ДАССОның коллективы тирән кайгы белән Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау ветераны, КДМА нур диагностикасы кафедрасының профессоры, медицина фәннәре докторы  Гыйлаҗетдинов Илдар Абдулла улының үлүе турында хәбәр итә. 1969 елдан диспансерда эшләп И.А.Гыйлаҗетдинов үзенең зур сәләтен һәм профессиональлеген вөҗданлы эшкә – халыкның сәламәтлеген саклауга һәм ныгытуга –  багышлады. Нәтиҗәле эше өчен ул СССРның сәламәтлек саклау отличнигы, ТР Дәүләт премиясе лауреаты дигән исемнәргә лаек булды. РФ Онкологлар ассоциациясенең «Һөнәргә тугрылык өчен» медале белән бүләкләнгән. И.А.Гыйлаҗетдинов турында истәлекне  бөтен аны белгән кешеләр саклаячаклар. Тирән үкенәбез, аның туганнарының һәм якын кешеләренең кайгыларын уртаклашабыз.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: