август, 2016 ел
җомга

Агымдагы елның 7 ай эчендә республикада 2015 елның охшаш чорына караганда 1906 кешегә азрак үлде.

100 ятаклы медоешмада бала табу кабул итүен башларга 2016 елның сентябрендә инде планлаштыралар.

Казанга ярдәм күрсәтү өчен бу көннәрдә  масштаблы флешмоб уза. Бөтен теләүчеләр халык сайлауын хуплап оригиналь рәсемнәр ясый һәм социаль челтәрләрдә үз битләрендә хэштег #200казань белән чыгарып сала алалар.

Түбән Камада турыдан-туры трамвай вагонында үз сәламәтлегеңне тикшерергә мөмкин булды – узган елда җибәрелгән бу проект зур популярлыкны алды. Бүген дә трамвай вагонында пассажирларны кондукторлар түгел, ә Медицина профилактикасы үзәгенең һәм Түбән Кама районы үзәк күп профильле хастаханәсенең белгечләре көттеләр. Аларның  инициативасы буенча Түбән Камада шулай ук тәртипле рәвештә  «Үз сәламәтлегеңне тикшер» дигән  акцияләр уза. Бөтен чаралар «Синең сәламәтлегең, Түбән Кама» муниципаль программасы чикләрендә үткәреләләр.

Узган кич белән Зәй районында Зәй-Кама Аланнары автоюлының 15 км ЮТҺ булды. Җиңел  автомобильнең кюветка аударылу нәтиҗәсендә 3 кеше зыян күрде, шул санда 2 кеше ашыгыч медицина ярдәме килгәнче ЮТҺ урынында һәлак булды. Бер зыян күргән кеше уртача авыр хәлдә Түбән Кама РҮКПХнә тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: