Казанда Вальтер Шеель исемендәге III россия-немец форумы үтәчәк

2014 елның 5 августы, сишәмбе
Россия Федерациясе сәламәтлек саклау министырлыгының башлап йөрүе буенча һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте булышлыгында медицинаның, гамәли сәламәтлек саклауның һәм медицина фәненең проблемаларына багышланган Вальтер Шеель исемендәге III россия-немец форумын 2014 елның 8 августында Казан шәһ. үткәрү планлаштырыла.
Үткәрү урыны итеп Татарстанның башкаласын сайлау очраклы түгел. 2013 елның декабрендә Бад Кронцинген шәһ. (Германия) Вальтер Шеель исемендәге форум булды (алга таба – Форум), анда көнүзәк сораулары һәм медицина реабилитациясе проблемалары турында сөйләшенде. Форум эшендә Россия Федерациясенең сәламәтлек саклау министры урынбасары С.А.Краева, Татарстан Республикасының сәламәтлек саклау министры А.Ю.Вафин һәм башка әйдәүче россия белгечләре булган россия делегациясе катнашты. Чараны оештыручылар Татарстан Республикасы белгечләренең чыгыш ясауларын аеруча билгеләделәр һәм, шул уңайдан, Казанда чираттагы Вальтер Шеель исемендәге форумны үткәрергә булышуда ярдәм сорадылар. Бу  инициативаны Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов хуплады.
Форумда реабилитацион медицина, онкология (ачыклау һәм дәвалау), радиология и телемедицина кебек темаларга сөйләшү ниятләнә. Чарада Россия һәм Германиянең әйдәүче медицина белгечләре катнашачаклар.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: