Информацион белдерү

2015 елның 16 гыйнвары, җомга

Казан хокук саклау үзәге сайтында (16.01.14 ел.) мәгълүмат урнаштыру белән бәйле Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы матбугат хезмәте, 2013 елның 12 августыннан Казан шәһ. Совет районы судының карары белән «7 нче номерлы Шәһәр клиник хастаханәсе» ДАССОна баланың инвалидлыгында хастаханә персоналының гаебе булмаганнык аркасында 1 млн. сум булган әхлаклы зарар өчен компенсацияне түләү турында хатын-кызның бәлигъ булмаган баласының ихтыяҗына дәгъвасыннан баш тартылды, дип хәбәр итә. Татарстан Республикасының Югары суды белән 2013 елның 31 октябрендә Казан шәһәрнең Совет районы суды белән эш өчен әһәмиятле булган шартлар дөрес билгеләнгән, суд законлы һәм нигезләнгән карар чыгарган, шул карар көчендә калдырылган.

Билгеләргә кирәк, хастаханәнең табибларына карата җинаять эш кузгатуында да шулай ук баш тартылган иде.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: